R577133002
R577133002
R577133002
lmages are for reference only.
  • Part Number
    R577133002
  • Manufacturer
    Radiall USA, Inc.
  • Description
    IC RF SWITCH DPDT 12.4GHZ
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
RF Switch IC General Purpose DPDT 50Ohm
Quick Inquiry
R577133002
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - RF Switches -
Manufacturer Radiall USA, Inc.
Series DPDT
Packaging Bulk
RoHS Status
RF Type General Purpose
Topology -
Circuit DPDT
Frequency Range 0Hz ~ 12.4GHz
Isolation 60dB (min)
Insertion Loss 0.5dB (max)
Test Frequency 12.4GHz
P1dB -
IIP3 -
Features -
Impedance 50Ohm
Voltage - Supply 24V ~ 30V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case Module
Supplier Device Package -
Base Product Number -
Mounting Type -
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute R577133000 R577133000 R577133002 R577133005
Part Number R577133000 R577133000 R577133002 R577133005
Manufacturer Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc.
RoHS Status
Description IC RF SWITCH DPDT 12.4GHZ IC RF SWITCH DPDT 12.4GHZ IC RF SWITCH DPDT 12.4GHZ IC RF SWITCH DPDT 12.4GHZ