R577433000LP
R577433000LP
R577433000LP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    R577433000LP
  • Manufacturer
    Radiall USA, Inc.
  • Description
    IC RF SWITCH DPDT 18GHZ
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
RF Switch IC General Purpose DPDT 50Ohm
Quick Inquiry
R577433000LP
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - RF Switches -
Manufacturer Radiall USA, Inc.
Series DPDT
Packaging Bulk
RoHS Status
RF Type General Purpose
Topology -
Circuit DPDT
Frequency Range 0Hz ~ 18GHz
Isolation 60dB (min)
Insertion Loss 0.5dB (max)
Test Frequency 18GHz
P1dB -
IIP3 -
Features -
Impedance 50Ohm
Voltage - Supply 24V ~ 30V
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Package / Case Module
Supplier Device Package -
Base Product Number -
Mounting Type -
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute R577433000LP R577433000 R577433000 R577433002
Part Number R577433000LP R577433000 R577433000 R577433002
Manufacturer Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc.
RoHS Status
Description IC RF SWITCH DPDT 18GHZ IC RF SWITCH DPDT 18GHZ IC RF SWITCH DPDT 18GHZ IC RF SWITCH DPDT 18GHZ