R577863005
R577863005
R577863005
lmages are for reference only.
  • Part Number
    R577863005
  • Manufacturer
    Radiall USA, Inc.
  • Description
    IC RF SWITCH DPDT 40GHZ
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
RF Switch IC General Purpose DPDT 50Ohm
Quick Inquiry
R577863005
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - RF Switches -
Manufacturer Radiall USA, Inc.
Series DPDT
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
RF Type General Purpose
Topology -
Circuit DPDT
Frequency Range 0Hz ~ 40GHz
Isolation 50dB (min)
Insertion Loss 0.8dB (max)
Test Frequency 40GHz
P1dB -
IIP3 -
Features -
Impedance 50Ohm
Voltage - Supply 24V ~ 30V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case Module
Supplier Device Package -
Base Product Number -
Mounting Type -
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute R577863000 R577863000 R577863005 R577863007
Part Number R577863000 R577863000 R577863005 R577863007
Manufacturer Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description IC RF SWITCH DPDT 40GHZ IC RF SWITCH DPDT 40GHZ IC RF SWITCH DPDT 40GHZ IC RF SWITCH DPDT 40GHZ