R577863007
R577863007
R577863007
lmages are for reference only.
  • Part Number
    R577863007
  • Description
    IC RF SWITCH DPDT 40GHZ
  • Package
    Module, SMA Connectors
  • Delivery Services
RF Switch IC General Purpose DPDT 50Ohm
Quick Inquiry
R577863007
Circuit DPDT
Frequency Range 0Hz ~ 40GHz
Isolation 50dB (min)
Insertion Loss 0.8dB (max)
Test Frequency 40GHz
Features -
Impedance 50Ohm
Voltage - Supply 24V ~ 30V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case Module, SMA Connectors
Description IC RF SWITCH DPDT 40GHZ IC RF SWITCH DPDT 40GHZ IC RF SWITCH DPDT 40GHZ IC RF SWITCH DPDT 40GHZ