R585423000
Manufacturer
Radiall USA, Inc.Description
IC RF SWITCH DP3T 18GHZ
Datasheet
DatasheetPackage
Module
Request for Quotation
R585423000
lmages are for reference only.R585423000
IC RF SWITCH DP3T 18GHZ
DatasheetModule
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
RF Switch IC General Purpose DP3T 50Ohm
R585423000
| Category | RF and Wireless - RF Switches - |
| Manufacturer | Radiall USA, Inc. |
| Series | DP3T |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| RF Type | General Purpose |
| Topology | - |
| Circuit | DP3T |
| Frequency Range | 0Hz ~ 18GHz |
| Isolation | 60dB (min) |
| Insertion Loss | 0.5dB (max) |
| Test Frequency | 18GHz |
| P1dB | - |
| IIP3 | - |
| Features | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Voltage - Supply | 24V ~ 30V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | Module |
| Supplier Device Package | - |
| Base Product Number | - |
| Mounting Type | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Product Attribute |  |
| Part Number | R585423000 | R585423030 | R585423030 | R585423200 |
| Manufacturer | Radiall USA, Inc. | Radiall USA, Inc. | Radiall USA, Inc. | Radiall USA, Inc. |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | IC RF SWITCH DP3T 18GHZ | IC RF SWITCH DP3T 18GHZ | IC RF SWITCH DP3T 18GHZ | IC RF SWITCH SPDT 18GHZ |