R585423000
Manufacturer
Radiall USA, Inc.Description
IC RF SWITCH DP3T 18GHZ
Request for Quotation
R585423000
lmages are for reference only.R585423000
IC RF SWITCH DP3T 18GHZ
Delivery Services
RF Switch IC General Purpose DP3T 50Ohm
R585423000
| Category | RF and Wireless - RF Switches - |
| Manufacturer | Radiall USA, Inc. |
| Series | DP3T |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| RF Type | General Purpose |
| Topology | - |
| Circuit | DP3T |
| Frequency Range | 0Hz ~ 18GHz |
| Isolation | 60dB (min) |
| Insertion Loss | 0.5dB (max) |
| Test Frequency | 18GHz |
| Features | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Voltage - Supply | 24V ~ 30V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Product Attribute |  |
| Part Number | R585423000 | R585423030 | R585423030 | R585423200 |
| Manufacturer | Radiall USA, Inc. | Radiall USA, Inc. | Radiall USA, Inc. | Radiall USA, Inc. |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | IC RF SWITCH DP3T 18GHZ | IC RF SWITCH DP3T 18GHZ | IC RF SWITCH DP3T 18GHZ | IC RF SWITCH SPDT 18GHZ |