RL7520WS-R22-F
Manufacturer
SusumuDescription
RES 0.22 OHM 2W 3008 WIDE
Request for Quotation
RL7520WS-R22-F
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
220 mOhms ±1% 2W Chip Resistor Wide 3008 (2075 Metric), 0830 Current Sense Thin Film
RL7520WS-R22-F
| Series | RL |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Resistance | 220 mOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 2W |
| Composition | Thin Film |
| Features | Current Sense |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Ratings | - |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.295" W (2.00mm x 7.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |