RL7520WS-R33-G
RL7520WS-R33-G
RL7520WS-R33-G
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RL7520WS-R33-G
  • Description
    RES 0.33 OHM 2W 3008 WIDE
  • Delivery Services
330 mOhms ±2% 2W Chip Resistor Wide 3008 (2075 Metric), 0830 Current Sense Thin Film
Quick Inquiry
RL7520WS-R33-G
Manufacturer Susumu
Series
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr Susumu
Series RL
Resistance 330 mOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 2W
Composition Thin Film
Features Current Sense
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Ratings -
Size / Dimension 0.079" L x 0.295" W (2.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)