RP104PJ183CS
RP104PJ183CS
RP104PJ183CS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RP104PJ183CS
  • Description
    RES ARRAY 4 RES 18K OHM 0804
  • Delivery Services
18k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
Quick Inquiry
RP104PJ183CS
Series RP
Packaging Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 18k
Tolerance ±5%
Number of Pins 8
Power Per Element 62.5mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package 0804
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)