RR0816P-3242-B-T5-50C
RR0816P-3242-B-T5-50C
RR0816P-3242-B-T5-50C
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RR0816P-3242-B-T5-50C
  • Description
    RES SMD 32.4KOHM 0.1% 1/16W 0603
  • Delivery Services
32.4 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
Quick Inquiry
RR0816P-3242-B-T5-50C
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 32.4 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Ratings -
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)