RR1220P-243-B-T5
RR1220P-243-B-T5
RR1220P-243-B-T5
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RR1220P-243-B-T5
  • Manufacturer
    Susumu
  • Description
    RES SMD 24K OHM 0.1% 1/10W 0805
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0805 (2012 Metric)
  • Delivery Services
24 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
Quick Inquiry
RR1220P-243-B-T5
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Chip Resistor Surface Mount -
Manufacturer Susumu
Series RR
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 24 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package -
Ratings -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)