S-818A45AMC-BGZT2G
S-818A45AMC-BGZT2G
S-818A45AMC-BGZT2G
lmages are for reference only.
  • Part Number
    S-818A45AMC-BGZT2G
  • Description
    IC REG LINEAR 4.5V 250MA SOT23-5
  • Package
    SC-74A, SOT-753
  • Delivery Services
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 250mA SOT-23-5
Quick Inquiry
S-818A45AMC-BGZT2G
Manufacturer ABLIC Inc.
Series S-818
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 10V
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.5V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.22V @ 60mA
Current - Output 250mA
Current - Quiescent (Iq) 500 nA
PSRR 45dB (100Hz)
Control Features Enable
Protection Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)