S4924R-221J
Manufacturer
DelevanDescription
FIXED IND 220NH 2.385A 67MOHM SM
Request for Quotation
S4924R-221J
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
220 nH Shielded Inductor 2.385 A 67mOhm Max Nonstandard
S4924R-221J
| Type | - |
| Material - Core | Phenolic |
| Inductance | 220 nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 2.385 A |
| Current - Saturation (Isat) | 2.385A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 67mOhm Max |
| Q @ Freq | 49 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant | 325MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 25 MHz |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) |