S4924R-221K
S4924R-221K
S4924R-221K
lmages are for reference only.
  • Part Number
    S4924R-221K
  • Description
    FIXED IND 220NH 2.385A 67MOHM SM
  • Delivery Services
220 nH Shielded Inductor 2.385 A 67mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
S4924R-221K
Type -
Material - Core Phenolic
Inductance 220 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.385 A
Current - Saturation (Isat) 2.385A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 67mOhm Max
Q @ Freq 49 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 325MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)