SA324120F35HLR
SA324120F35HLR
SA324120F35HLR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SA324120F35HLR
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
12 MHz ±30ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
SA324120F35HLR
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series SA324
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 12 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute SA324120F35HLR SA324080F35HLR SA324080F35HLR SA324100F35HLR
Part Number SA324120F35HLR SA324080F35HLR SA324080F35HLR SA324100F35HLR
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 12PF SMD