SBPF-0125-0250-05-N
SBPF-0125-0250-05-N
SBPF-0125-0250-05-N
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SBPF-0125-0250-05-N
  • Manufacturer
    Fairview Microwave
  • Description
    TUNABLE FILTER TYPE N JACK 125MH
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
187.5MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 125MHz Bandwidth 1.3dB Module
Quick Inquiry
SBPF-0125-0250-05-N
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer Fairview Microwave
Series -
Packaging Bag
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 187.5MHz Center
Bandwidth 125MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 1.3dB
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
Size / Dimension 9.799" L x 5.382" W (248.90mm x 136.70mm)
Height (Max) 2.752" (69.90mm)