SCRH105RY-270
SCRH105RY-270
SCRH105RY-270
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SCRH105RY-270
  • Description
    FIXED IND 27UH 2.76A 69 MOHM SMD
  • Delivery Services
27 µH Shielded Inductor 2.76 A 69mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
SCRH105RY-270
Manufacturer Signal Transformer
Series SCRH105RY
Material - Core -
Inductance 27 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.76 A
Current - Saturation (Isat) 2.7A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 69mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)