SCRH125B-681
SCRH125B-681
SCRH125B-681
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SCRH125B-681
  • Description
    FIXED IND 680UH 660MA 1.2OHM SMD
  • Delivery Services
680 µH Shielded Inductor 660 mA 1.2Ohm Max Nonstandard
Quick Inquiry
SCRH125B-681
Manufacturer Signal Transformer
Series SCRH125B
Material - Core -
Inductance 680 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 660 mA
Current - Saturation (Isat) 480mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)