SDEB12101T-100MSD
SDEB12101T-100MSD
SDEB12101T-100MSD
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDEB12101T-100MSD
  • Manufacturer
    Delta Electronics/Cyntec
  • Description
    FIXED IND 10UH 360MA 1.5 OHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
10 µH Shielded Inductor 360 mA 1.5Ohm Max Nonstandard
Quick Inquiry
SDEB12101T-100MSD
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Delta Electronics/Cyntec
Series SDEB12101T
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Material - Core -
Inductance 10 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 360 mA
Current - Saturation (Isat) 320mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)