SDEB12101T-2R2MSD
SDEB12101T-2R2MSD
SDEB12101T-2R2MSD
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDEB12101T-2R2MSD
  • Manufacturer
    Delta Electronics/Cyntec
  • Description
    FIXED IND 2.2UH 710MA 338MOHM SM
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
2.2 µH Shielded Inductor 710 mA 338mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
SDEB12101T-2R2MSD
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Delta Electronics/Cyntec
Series SDEB12101T
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Material - Core -
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 710 mA
Current - Saturation (Isat) 610mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 338mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)