SFN1900AJMGNHWS
SFN1900AJMGNHWS
SFN1900AJMGNHWS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SFN1900AJMGNHWS
  • Manufacturer
    Vishay Electro-Films
  • Description
    SFN 5% 250PPM WS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0202 (0505 Metric)
  • Delivery Services
190 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0202 (0505 Metric) Bonding Mountable Thin Film
Quick Inquiry
SFN1900AJMGNHWS
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Chip Resistor Surface Mount -
Manufacturer Vishay Electro-Films
Series SFN
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 190 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Bonding Mountable
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0202 (0505 Metric)
Supplier Device Package 0202
Ratings -
Size / Dimension 0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm)