SFN1910AFEANHWS
SFN1910AFEANHWS
SFN1910AFEANHWS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SFN1910AFEANHWS
  • Description
    SFN 1% 25PPM WS
  • Delivery Services
191 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0202 (0505 Metric) Bonding Mountable Thin Film
Quick Inquiry
SFN1910AFEANHWS
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 191 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Bonding Mountable
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Ratings -
Size / Dimension 0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm)