SLPPI03-15-R47M
SLPPI03-15-R47M
SLPPI03-15-R47M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SLPPI03-15-R47M
  • Manufacturer
    Signal Transformer
  • Description
    HI POWER IND 0.47UH 19.0 MOHM 9
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
470 nH Shielded Molded Inductor 5 A 22mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
SLPPI03-15-R47M
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Signal Transformer
Series SLPPI03
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Molded
Material - Core -
Inductance 470 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 A
Current - Saturation (Isat) 7.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 22mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute SLPPI03-15-R47M SLPPI03-15-R47M-TR SLPPI03-15-R22M SLPPI03-15-R22M
Part Number SLPPI03-15-R47M SLPPI03-15-R47M-TR SLPPI03-15-R22M SLPPI03-15-R22M
Manufacturer Signal Transformer Signal Transformer Signal Transformer Signal Transformer
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description HI POWER IND 0.47UH 19.0 MOHM 9 HI POWER IND 0.47UH 19.0 MOHM 9 HI POWER IND 0.22UH 10.7 MOHM 1 HI POWER IND 0.22UH 10.7 MOHM 1