SLPPI03-15-R47M-TR
SLPPI03-15-R47M-TR
SLPPI03-15-R47M-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SLPPI03-15-R47M-TR
  • Description
    HI POWER IND 0.47UH 19.0 MOHM 9
  • Delivery Services
470 nH Shielded Molded Inductor 5 A 22mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
SLPPI03-15-R47M-TR
Manufacturer Signal Transformer
Series SLPPI03
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core -
Inductance 470 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 A
Current - Saturation (Isat) 7.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 22mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Description HI POWER IND 0.47UH 19.0 MOHM 9 HI POWER IND 0.47UH 19.0 MOHM 9 HI POWER IND 0.22UH 10.7 MOHM 1 HI POWER IND 0.22UH 10.7 MOHM 1