SM108031005FE
SM108031005FE
SM108031005FE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SM108031005FE
  • Manufacturer
    Ohmite
  • Description
    RESISTOR
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Radial
  • Delivery Services
10 MOhms ±1% 2.5W Through Hole Resistor Radial Current Sense, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Quick Inquiry
SM108031005FE
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer Ohmite
Series Super Mox
Packaging Bulk
RoHS Status
Resistance 10 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2.5W
Composition Thick Film
Features Current Sense, High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient 50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Package / Case Radial
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 2.080" L x 0.100" W (52.83mm x 2.54mm)