SMBJ10CA-E3/52
SMBJ10CA-E3/52
SMBJ10CA-E3/52
  • Delivery Services
17V Clamp 35.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Quick Inquiry
SMBJ10CA-E3/52
Manufacturer Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Series TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.3A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)