SMM02040C7321DB300
SMM02040C7321DB300
SMM02040C7321DB300
  • Delivery Services
7.32 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Quick Inquiry
SMM02040C7321DB300
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 7.32 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case MELF, 0204
Supplier Device Package 0204
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)