SP1812-333K
SP1812-333K
SP1812-333K
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SP1812-333K
  • Description
    FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD
  • Delivery Services
33 µH Shielded Inductor 408 mA 1.2Ohm Max Nonstandard
Quick Inquiry
SP1812-333K
Material - Core Ferrite
Inductance 33 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 408 mA
Current - Saturation (Isat) 359mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Description FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD