SPRH127-100M
SPRH127-100M
SPRH127-100M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SPRH127-100M
  • Manufacturer
    CODACA
  • Description
    SMD POWER INDUCTOR
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD
  • Delivery Services
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 6.3 A 23.7mOhm Max 2-SMD Drum Core, High Current, Low DCR
Quick Inquiry
SPRH127-100M
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer CODACA
Series SPRH127
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.3 A
Current - Saturation (Isat) 10.42A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 23.7mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features Drum Core, High Current, Low DCR
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD
Supplier Device Package 2-SMD
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)