SPRH127-102M
SPRH127-102M
SPRH127-102M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SPRH127-102M
  • Delivery Services
1 mH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 1.586Ohm Max 2-SMD Drum Core, High Current, Low DCR
Quick Inquiry
SPRH127-102M
Manufacturer CODACA
Series SPRH127
Material - Core Ferrite
Inductance 1 mH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Current - Saturation (Isat) 1.01A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.586Ohm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features Drum Core, High Current, Low DCR
Supplier Device Package 2-SMD
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)