SQF-S25VF-1K9G-SCE
SQF-S25VF-1K9G-SCE
SQF-S25VF-1K9G-SCE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SQF-S25VF-1K9G-SCE
  • Description
    SQF 2.5" SATA SSD OPAL 840 1920G
  • Delivery Services
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) 1.92TB SATA III 2.5" 5V
Quick Inquiry
SQF-S25VF-1K9G-SCE
Manufacturer Advantech Corp
Series SQF-S25 840
Packaging Bulk
RoHS Status
Memory Size 1.92TB
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Form Factor 2.5"
Speed - Read 557.8MB/s
Speed - Write 532.6MB/s
Voltage - Supply 5V
Type SATA III
Current - Max -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Weight -
Size / Dimension 100.00mm x 69.85mm x 7.00mm