SQF-S25VF-1K9G-VCE
Manufacturer
Advantech CorpDescription
SQF 2.5" SATA SSD W/ SUPER CAP.
Request for Quotation
SQF-S25VF-1K9G-VCE
lmages are for reference only.SQF-S25VF-1K9G-VCE
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) 1.92TB SATA III 2.5" 5V
SQF-S25VF-1K9G-VCE
| Category | Memory - Modules, Cards - Solid State Drives SSDs-Hard Disk Drives HDDs - |
| Manufacturer | Advantech Corp |
| Series | SQF-S25 840 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | |
| Memory Size | 1.92TB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) |
| Form Factor | 2.5" |
| Speed - Read | 557.8MB/s |
| Speed - Write | 532.6MB/s |
| Voltage - Supply | 5V |
| Type | SATA III |
| Current - Max | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Weight | - |
| Size / Dimension | 100.00mm x 69.85mm x 7.00mm |