ST-4ETB504
ST-4ETB504
ST-4ETB504
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ST-4ETB504
  • Description
    TRIMMER 500K OHM 0.25W GW TOP
  • Delivery Services
500 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
Quick Inquiry
ST-4ETB504
Series ST4
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 500 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Tolerance ±20%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Termination Style Gull Wing
Size / Dimension Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)