STDCRG1-25M
STDCRG1-25M
STDCRG1-25M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    STDCRG1-25M
  • Manufacturer
    NDK America, Inc.
  • Description
    CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
25 MHz ±20ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
STDCRG1-25M
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer NDK America, Inc.
Series NX3225GA
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status RoHS Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 25 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute STDCRG1-25M STDCRG1-10M STDCRG1-10M STDCRG1-12M
Part Number STDCRG1-25M STDCRG1-10M STDCRG1-10M STDCRG1-12M
Manufacturer NDK America, Inc. NDK America, Inc. NDK America, Inc. NDK America, Inc.
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant
Description CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD