STDCRG1-25M
Manufacturer
NDK America, Inc.Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Datasheet
DatasheetPackage
4-SMD, No Lead
Request for Quotation
STDCRG1-25M
lmages are for reference only.STDCRG1-25M
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Datasheet4-SMD, No Lead
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
25 MHz ±20ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
STDCRG1-25M
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals - |
| Manufacturer | NDK America, Inc. |
| Series | NX3225GA |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 25 MHz |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Load Capacitance | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Part Number | STDCRG1-25M | STDCRG1-10M | STDCRG1-10M | STDCRG1-12M |
| Manufacturer | NDK America, Inc. | NDK America, Inc. | NDK America, Inc. | NDK America, Inc. |
| RoHS Status | RoHS Compliant | RoHS Compliant | RoHS Compliant | RoHS Compliant |
| Description | CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD | CRYSTAL 10.0000MHZ 8PF SMD | CRYSTAL 10.0000MHZ 8PF SMD | CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD |