TBLH11-350-10BK
TBLH11-350-10BK
TBLH11-350-10BK
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TBLH11-350-10BK
  • Manufacturer
    Same Sky
  • Description
    TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, HIGH
  • Delivery Services
10 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.138" (3.50mm) Surface Mount
Quick Inquiry
TBLH11-350-10BK
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Terminal Blocks - Wire to Board
Manufacturer Same Sky
Series TBLH11-350
Packaging Box
RoHS Status ROHS3 Compliant
Number of Levels 1
Positions Per Level 10
Pitch 0.138" (3.50mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 10 A
Voltage 300 V
Wire Gauge 16-24 AWG
Mounting Type Surface Mount
Wire Termination Screwless - Push Button Clamp
Features -
Color Black
Operating Temperature -40°C ~ 130°C