TBLH11-350-11BK
TBLH11-350-11BK
TBLH11-350-11BK
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TBLH11-350-11BK
  • Delivery Services
11 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.138" (3.50mm) Surface Mount
Quick Inquiry
TBLH11-350-11BK
Manufacturer Same Sky
Series TBLH11-350
Number of Levels 1
Positions Per Level 11
Pitch 0.138" (3.50mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 10 A
Voltage 300 V
Color Black
Operating Temperature -40°C ~ 130°C