TBLH12V-381-03BK
TBLH12V-381-03BK
TBLH12V-381-03BK
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TBLH12V-381-03BK
  • Delivery Services
3 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.150" (3.81mm) Surface Mount
Quick Inquiry
TBLH12V-381-03BK
Manufacturer Same Sky
Series TBLH12V-381
Number of Levels 1
Positions Per Level 3
Pitch 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 10 A
Voltage 300 V
Color Black
Operating Temperature -40°C ~ 130°C