TM3C226M020LBA
TM3C226M020LBA
TM3C226M020LBA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TM3C226M020LBA
  • Description
    CAP TANT 22UF 20% 20V 2312
  • Delivery Services
22 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2312 (6032 Metric) 1.1Ohm
Quick Inquiry
TM3C226M020LBA
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.1Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)