TVA1160.4
Manufacturer
Vishay SpragueDescription
CAP ALUM 180UF 16V AXIAL TH
Datasheet
DatasheetPackage
Axial, Can
Request for Quotation
TVA1160.4
lmages are for reference only.TVA1160.4
CAP ALUM 180UF 16V AXIAL TH
DatasheetAxial, Can
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
180 µF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can
TVA1160.4
| Category | Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors - |
| Manufacturer | Vishay Sprague |
| Series | TVA ATOM® |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | RoHS non-compliant |
| Capacitance | 180 µF |
| Tolerance | - |
| Voltage - Rated | 16 V |