TVA1310.2
TVA1310.2
TVA1310.2
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TVA1310.2
  • Manufacturer
    Vishay Sprague
  • Description
    CAP ALUM 130UF 50V AXIAL TH
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial, Can
  • Delivery Services
130 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can
Quick Inquiry
TVA1310.2
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors -
Manufacturer Vishay Sprague
Series TVA ATOM®
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS non-compliant
Capacitance 130 µF
Tolerance -
Voltage - Rated 50 V