URH2415LP-20WR3
URH2415LP-20WR3
URH2415LP-20WR3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    URH2415LP-20WR3
  • Delivery Services
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 1.333A 9V - 36V Input
Quick Inquiry
URH2415LP-20WR3
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 1.333A
Power (Watts) 20 W
Applications ITE (Commercial), Medical
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 87%
Package / Case 6-DIP Module
Size / Dimension 2.03" L x 1.04" W x 0.47" H (51.5mm x 26.5mm x 12.0mm)
Base Product Number -
Voltage - Isolation 5 kV