VB110FT10M-230
VB110FT10M-230
VB110FT10M-230
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VB110FT10M-230
  • Delivery Services
Enclosed AC DC Converters 1 Output 110V 210 ~ 250 VAC Input
Quick Inquiry
VB110FT10M-230
Number of Outputs 1
Voltage - Input 210 ~ 250 VAC
Voltage - Output 1 110V
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 100 mA
Efficiency -
Operating Temperature 0°C ~ 71°C
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.59" L x 3.84" W x 1.68" H (167.4mm x 97.5mm x 42.7mm)