VB115FT10M-230
VB115FT10M-230
VB115FT10M-230
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VB115FT10M-230
  • Manufacturer
    Acopian Power Supplies
  • Description
    AC/DC CONVERTER
  • Delivery Services
Enclosed AC DC Converters 1 Output 115V 210 ~ 250 VAC Input
Quick Inquiry
VB115FT10M-230
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - AC DC Converters -
Manufacturer Acopian Power Supplies
Series B
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS Compliant
Type Enclosed
Number of Outputs 1
Voltage - Input 210 ~ 250 VAC
Voltage - Output 1 115V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 100 mA
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation -
Efficiency -
Operating Temperature 0°C ~ 71°C
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.59" L x 3.84" W x 1.68" H (167.4mm x 97.5mm x 42.7mm)