VSM-05-20-100-50-04-N1
VSM-05-20-100-50-04-N1
VSM-05-20-100-50-04-N1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VSM-05-20-100-50-04-N1
  • Delivery Services
100 Connector Header, Male Pins Through Hole High Speed
Quick Inquiry
VSM-05-20-100-50-04-N1
Connector Style High Speed
Number of Positions 100
Number of Positions Loaded All
Pitch 0.050" (1.27mm)
Number of Rows 5
Number of Columns 20
Mounting Type Through Hole
Termination Solder
Contact Layout, Typical -
Features Board Guide, Jackscrew
Color -
Current Rating (Amps) 2A
Material Flammability Rating -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Voltage Rating 200VAC