WTKA60SSY
WTKA60SSY
WTKA60SSY
lmages are for reference only.
  • Part Number
    WTKA60SSY
  • Delivery Services
60 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22 AWG
Quick Inquiry
WTKA60SSY
Contact Type Female Socket
Number of Positions 60
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Rows 2
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Wire Type Discrete
Wire Gauge 22 AWG