XR50M00000S412
XR50M00000S412
XR50M00000S412
lmages are for reference only.
  • Part Number
    XR50M00000S412
  • Manufacturer
    TGS
  • Description
    CRYSTAL 50MHZ 30ppm, 12pF 2 Pads
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD, No Lead
  • Delivery Services
50 MHz ±30ppm Crystal 12pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
XR50M00000S412
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer TGS
Series CMG532
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 50 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute XR50M00000S410 XR50M00000S410 XR50M00000S412 XR50M00000S416
Part Number XR50M00000S410 XR50M00000S410 XR50M00000S412 XR50M00000S416
Manufacturer TGS TGS TGS TGS
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant
Description CRYSTAL 50MHZ 30ppm,10pF 2 Pads. CRYSTAL 50MHZ 30ppm,10pF 2 Pads. CRYSTAL 50MHZ 30ppm, 12pF 2 Pads SMD GLASS 50MHZ 10PPM 16PF 2PAD