XR50M00000S418
XR50M00000S418
XR50M00000S418
lmages are for reference only.
  • Part Number
    XR50M00000S418
  • Description
    CRYSTAL 50MHZ 30ppm, 18pF 2 Pads
  • Delivery Services
50 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
XR50M00000S418
Type MHz Crystal
Frequency 50 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Description CRYSTAL 50MHZ 30ppm,10pF 2 Pads. CRYSTAL 50MHZ 30ppm,10pF 2 Pads. CRYSTAL 50MHZ 30ppm, 12pF 2 Pads CRYSTAL 50MHZ 30ppm, 12pF 2 Pads