XYDBPLNANF-40.000000
Manufacturer
TaitienDescription
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
Datasheet
DatasheetPackage
4-SMD, No Lead
Request for Quotation
XYDBPLNANF-40.000000
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
40 MHz ±10ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
XYDBPLNANF-40.000000
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals - |
| Manufacturer | Taitien |
| Series | XY |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 40 MHz |
| Frequency Stability | ±15ppm |
| Frequency Tolerance | ±10ppm |
| Load Capacitance | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Part Number | XYDBPLNANF-40.000000 | ABM12AIG-24.000MHZ-10-1Z-T | 435F271X5CET | 435F27015CET |
| Manufacturer | Taitien | Abracon LLC | CTS-Frequency Controls | CTS-Frequency Controls |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD | CRYSTAL 24.000MHZ 10PF SMD | 5.0MM X 3.2MM 2-PAD SURFACE MOUN | 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun |