XYDBPLNANF-40.000000
XYDBPLNANF-40.000000
XYDBPLNANF-40.000000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    XYDBPLNANF-40.000000
  • Manufacturer
    Taitien
  • Description
    CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
40 MHz ±10ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
XYDBPLNANF-40.000000
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Taitien
Series XY
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 40 MHz
Frequency Stability ±15ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute XYDBPLNANF-40.000000 ABM12AIG-24.000MHZ-10-1Z-T 435F271X5CET 435F27015CET
Part Number XYDBPLNANF-40.000000 ABM12AIG-24.000MHZ-10-1Z-T 435F271X5CET 435F27015CET
Manufacturer Taitien Abracon LLC CTS-Frequency Controls CTS-Frequency Controls
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 24.000MHZ 10PF SMD 5.0MM X 3.2MM 2-PAD SURFACE MOUN 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun